| inconstientu a întrebat:

Am auzit ca daca ridici greutati mai usoare multe serii mushi se definesc iar daca ridici greutati mai mari muschi cresc... Eu sunt incepator ce ar fi mai bine sa ridic? raspundeti doar cei ce stiti despre ce e vorba!

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

1. ai auzit o prostie
2. muschii nu cresc in 2 feluri diferite. ei doar cresc. deci oricate repetari faci, acelasi scop e: hipertrofie musculara
3. invata limba. sau macar pluralul cuvantului muschi.
4. muschii cresc prin microfisuri la nivelul acestora. deci repetari putine, multe, cum vrei tu, aceleasi microfisuri le faci. definirea se face prin alimentatie si cardio prin scaderea stratului adipos din corp, nu prin schimbarea antrenamentului

| inconstientu explică (pentru JohnnyBi):

Ce alimentatie ar trebui ca sa scada stratul adipos din corp?

| JohnnyBi a răspuns (pentru inconstientu):

Deficitara in carbohidrati si grasimi saturate. adica mai putini cartofi, paine, orez, foietaje, mai multa carne, oua, lapte (degresat), legume. fructele nu foarte multe ca fructoza nu ajuta chiar atat de mult

6 răspunsuri:
| Suciu1995 a răspuns:

Contează să ai un stil de viată sanătos, trebuie să faci cu greutăţi usoare şi dupa tot mai grele. Dupa un timp 2-3 luni o să vezi diferenta

| Cosmin86 a răspuns (pentru Suciu1995):

Vai de capul meu, daca face 2-3 luni definire o sa dea jos o gramada de masa musculara.

Daca nu stii NIMIC, nu mai comenta.

| inconstientu explică (pentru Cosmin86):

Pai explicam tu atunci ca te aia am intrebat ca nu stiu tocmai cum trebuie sa procedez...

| Cosmin86 a răspuns (pentru inconstientu):

Ti-a zis JohnnyBi foarte bine, eu doar ii comentam lui Suciu sa nu mai spuna aberatii.