| PoulyPaul22 a întrebat:

Salut am 13 ani si am tot auzit ca daca ridici haltere nu mai cresc.Dar daca ridic haltere pentru muschi de la mana stiti voi carelaughing Si nu ridic mai mult de 10 kg intr-o mana si asta inseamna ca tot nu mai cresc?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 13 ani nu te apuca de fiare, de cresti o sa cresti dar esti prea mic, mai asteapta vreo 3 ani. Eu cand aveam 13 ani mai bagam niste flotari totusi.

| Hades98 a răspuns:

Depinde. daca de exemplu erai ca Giuliano Stroe. numai cresteai. pentru ca nu s-a dezvoltat corpul destul. macar de la 12 in sus.
Deci dupa ce cresti mai mare. prea mare importanta numai are. Is treburile alea cu gene transmise de la parinti etc big grin

| PoulyPaul22 explică (pentru Hades98):

Pai acum am 1, 71 si am crescut de la 12 pana la 13 ani 8 cm si as vrea sa cresc 1, 82 cm pana la 16 ani sau 18 ani si maicamia are 1, 78, iar tata 1, 82 deci ce zici daca ridic haltere pentru maini cresc?

| Hades98 a răspuns (pentru PoulyPaul22):

Dupa cum am zis poti creste. acum mare lucru nu-ti va estompa cresterea happy Deci poti continua happy Dar apropo. vezi ca peste 1.85. deja esti cam maricel happy

| dyk3yy a răspuns:

Normal ca mai cresti. Daca acuma ai 1, 71 poti sa te apuci de sala.

| Roxaname a răspuns:

Nu i-ai vazut pe copii aceia care ridicau haltere si de 15 kg iar acum ei nu stiu daca vor mai creste jumatate de metru asa si la tine ridicarea greutatilor poate cauza incetinirea cresteri si apropo poti sa practici un sport ca iti place iar dupa acea sa incepi exercitii fizice pentru varsta ta ca eu am un coleg in clasa care are patratele si putin muschi pe bune. fundita:3

| Cosmin86 a răspuns (pentru Roxaname):

Alt copil mic.

o haltera are 20 kg ( fara niciun disc pe ea ) si 2.2 metri lungime.

Ce vedeti voi la 15 sau 10 kg NU SUNT HALTERE.