| popmirgea1999 a întrebat:

Am facut iar ieri 100 genuflexiuni cu haltera in spate si am iar febra angry. incepe sa ma ingrijoreza acest lucru. e-n regula?
daca nu fac azi genufleziuni pot face ridicari de gamba?big grinMersi mult big grin

12 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Genoflexiuni cu haltera?straight face
Cine te-a invatat asta?
Tu vrei sa-ti fu** coloana de mic?

| Green007 a răspuns:

Vei face febra mereu daca nu incalzesti muschii inainte de sala. Fa cam 20-30 minute exercii fizice... 10 genofleziuni, 10 flotari, extensii si altele. Asa muschii o v-or lua usurel si nu vei face febra.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Green007):

20-30 de min incalzire? ce naiba, vrei sa stai 2 ore la sala?

| Green007 a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai 2 ore se face sala daca chiar vrei sa se vada ca mergi la sala asa daca faci o ora sau 45 minute nimeni nu o sa isi dea seama ca faci salalaughing o sa zica ca faci ras de ei

| Cosmin86 a răspuns (pentru Green007):

Nu ai deloc experienta in domeniu, nu? Cele mai eficiente antrenamente tin 45-50 de minute.

2 ore la sala stau doar idiotii sau aia care se dopeaza. Pe scurt, dupa 1 ora nivelul de testosteron scade si antrenamentul devine contra-productiv, mai mult rau iti faci.

Stai 2 ore la sala doar daca faci injectii cu testosteron, cum fac profesionistii ( unii din ei ). In sportul asta mai mult = mai prost, progrese rapide se obtin cu antrenamente intense, NU de volum ridicat de genul 2 ore.

Mai documenteaza-te

| Green007 a răspuns (pentru Cosmin86):

Bine... poate ai dreptate o sa mai documentez dar am prieteni care fac sala si stau cate 2 ore si arata bine. Si chiar as vrea sa vad in cat timp se pune pe tine si se defineste muschiul cu cele 50 minute de salalaughing)

| Cosmin86 a răspuns (pentru Green007):

S-a definit foarte bine, am 43 in brat si 36 in antebrat. Si am toate grupele dezvoltate, ca le-am lucrat in mod egal.

In mod sigur cu 45-50 de minute de sala ai progrese mult mai rapide decat unii care stau 2 ore.

| 7BenZzAr a răspuns:

Mai fa multe geneoflexiuni cu haltera si o sa ajungi la spital ......iti distrugi coloana!

| Cosmin86 a răspuns (pentru 7BenZzAr):

Serios? laughing
tu nici macar nu stii cum se scrie, dar stii ca iti distrugi coloana?

| manu2303 a răspuns:

Omule asta e normal la toata lumea, si acest lucru nu e graf, asta inseamna ca, nu esti obisnuit cu efortul pe care`l depui

| popmirgea1999 explică (pentru manu2303):

Din potriva...nu prea faceam pana acum febra. doar de ceva timp in coace big grin