| RAY a întrebat:

Am gasit haltera asta pe un site http://www.decathlon.ro/centuri/1042451-set-haltere-10-k g-1.html da din comentari aflu ca /Acest produs este foarte bun dar stop-dicurile au manere mici si nu fac nici priza buna cu discurile, iar intre discuri si stop-discuri ramane un spatiu de 4-5mm care lasa discurile sa se miste stanga-dreapta/

intrebarea mea e mare problema daca au defectul asta? cine are haltera de asta?

7 răspunsuri:
| florynmondialul a răspuns:

De bune sunt bune! dar am si eu o intrebare ca as vrea sa imi iau si eu! acolo la compozitie scrie" 1 bară de 38cm de 2kg, 6 discuri din fontă (2x2 kg, 4x1 kg). Toleranţă: -3% - +5%. 2 stop-discuri (greutate maximă: 20kg)" in fine! scrie ca este doar o bara nu doua dar mai sus scrie set! si as mai vrea sa te intreb ceva 10kg pe gantera sau 10 kg are setul adica be o gantera 5kg ca atunci nu are rost!

| RAY explică (pentru florynmondialul):

Banuiesc ca sunt mai multe discuri de cate 2 kg ori 5 discuri fac 10 kg bara aia cat poate avea putin banuiesc, apoi mai poti adauga inca 5 sa fie 20 de kg intr-un final da o sa merg sa vad si eu garantia e de 5 ani, vezi ca se misca discurile intre ele ce sa spun

| florynmondialul a răspuns (pentru RAY):

Dar pe o mana sunt 10 kg?

| florynmondialul a răspuns (pentru florynmondialul):

Eu vreau sa le iau pentru biceps si atat! nu ma intereseaza ca se misca un pic!

| RAY explică (pentru florynmondialul):

Si eu tot pentru asta, 10 kg pe gantera desi pe mana, doua 20 de kg ai ce ridica

| RAY explică (pentru florynmondialul):

Ai fost eu am fost ieri