| JusTPauL a întrebat:

Am inceput sa merg de curand la sala si cand faceam tractiuni la hecometru (nu stiu daca multi cunosc aparatul, nu asta e important) imi amortiau antebratele cand ajungeam pe la a7 a repetare.
Precizez ca am mai facut sala acum cativa ani.dar nu a mai avut asa probleme..nici greutati mari nu folosesc.
De la ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasate putin mai in jos, si trage din coate nu brate greutatea, tine degetul mare drept si concentreazate pe degetul inelar sa tragi in jos.
Poti face un timp cu priza spre fatã, sau neutrã. Daca nici asta nu functioneazã se poate sa ai antebrate slabe, iti recomand towel pull ups, adicã tractiuni tinândute de un prosop.

3 răspunsuri:
| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Lipsa de exercitiu, v-a disparea peste un timp.

| JusTPauL explică (pentru anonim_4396):

Exact asta vream sa caut acum. exercitii pentru antebrate...bicepsul si tricepsul sunt destul de definiti, dar antebratele sunt slabe si destul de lungi.s-ar putea ca asta sa fie problema.
O varianta ar mai fi ca inainte cand facea spate la aparatul ala stateam mai pe spate...acum am sat drept si trageam bara aproape de piept.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru JusTPauL):

Vezi aici te poate ajuta.
https://youtu.be/NYJWh_gFdsA