| Castielo a întrebat:

Cum ati reusit sa faceti tractiuni. Fac sala de cateva luni, sa zicem ca se vede o foarte mica diferenta de masa musculara, nu e asta foarte important. Se vede o diferente la greutati, incep sa lucrez cu greutati din ce in ce mai mari, dar tractiuni, parca as fi in prima zi de sala. Ma agat de bara si pauza, nu pot trage deloc in sus, poate in zilele bune reusesc jumatate dintr o repetare dar asta e tot. Aveti vreun sfat sau vreun exercitiu care ajuta? >Multumesc

Răspuns Câştigător
| immortalfaith a răspuns:

Ce inaltime si greutate ai?
ai putea sa faci tractiuni la helcometru daca aveti la sala asa ceva pana faci forta pentru tractiuni la liber:
https://www.youtube.com/watch?v=guEGqd9zCkI
daca nu aveti atunci te axezi pe miscarea negativa :
https://www.youtube.com/watch?v=mRznU6pzez0
ai rabdare, forta se castiga foarte greu dar o sa reusesti

| Castielo explică (pentru immortalfaith):

Am 1.85 si in jur de 73 sau 74 de kilograme. Multumesc pentru raspuns

| immortalfaith a răspuns (pentru Castielo):

Esti prea greu sa faci tractiuni asa usor :p
tine te de treaba si o sa reusesti (si tine te de sala cel putin 2 ani ca sa se puna bine)

4 răspunsuri:
| clomid a răspuns:

Tractiunile sunt pentru maimute incearca altceva

| LimonadaBaa a răspuns (pentru clomid):

Sper ca ai raspuns la mistolaughing