| andreea16a a întrebat:

Am inteles ca daca fac abdomene nu slabesc, se dezvolta doar musculatura, iar grasimea ramane la fel. Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| Komododragosh a răspuns:

Da, este adevarat! Abdomenele doar iti dezvolta musculatur, nu elimini absolut nimica! Daca vrei sa slabesti, trebuie sa faci exeircitii cardio: exercitii care necesita forta, viteza si rezistenta. Cel mai bun exercitiu este joggingul! Este cea mai buna modalitate de a slabi, transpiri foarte mult, iti dezvolta plamanii si rezistenta si elimini multe calorii! Abdomene, tractiuni, flotari, genoflexiuni: alea sunt doar pentru dezvoltarea nmusculaturii.

12 răspunsuri:
| andrey910 a răspuns:

Da, este adevarat. daca slabesti, vei slabi in tot corpul, nu poti slabi doar la burta. Prin abdomene dezvolti doar masa musculara la abdomen, nimic mai mult. Vad atatia oameni in sala care fac abdomene cu speranta sa slabeasca.dar nu mai incerc sa le explic.a tot pe a lor o tin.

| iefsul a răspuns:

Abdomenele iti intaresc musculatura abdominala pentru.a slabi treebuie sa mai si alergi macar 10 min.pe langa eliminarea tesutului adipos alergarea de 10 min.iti stimuleaza si memoria dezvolta aparatul cardio-vascular

| bogdan1004 a răspuns:

Foarte adevarat daca vrei sa slabesti du-te sa alergi la fitness sau afara

| thecakeisalie a răspuns:

Da, trebuie si regim in concomitent cu exercitiile fizice.

| andreea16a explică (pentru thecakeisalie):

Pai tin regim. dar vroiam sa stiu daca prin abdomene slabesti sau se dezvolta doar muschii.

| thecakeisalie a răspuns (pentru andreea16a):

Ambele happy.

| hahaha a răspuns:

Fa 3 ture

| Speechless a răspuns:

Da este adevarat, foarte putina grasime se elimina prin abdomene. Alege o nutritie sanatoasa, un antrenament la o sala de fitness sau aerobic. Renunta la sucuri, dulciuri, fast-food si produse de patiserie. Odihneste-te si hidrateazate suficient.

| stpcr27 a răspuns:

Incearca sa combini cu abdomene laterale.

| Gunther a răspuns:

Da.Funda?

| Maruta_Adrian_1994 a răspuns:

Da, este adevărat, ca sa arzi grăsimea trebuie sa faci minim 20 de minute cardio pe zi, adică sa alergi lejer, stairmaster, bicicleta. Trebuie sa iți ridici pulsul intre 120-140 de bătăi pe minut. Daca faci abdomene NU ți se v-or vedea 'pătrățelele', abdomenele sunt doar 5% iar restul de 95% fiind cardio și alimentația. Daca vrei mai multe sfaturi putem vorbi pe mess.