| FuriousMadalin96 a întrebat:

Am intrat in a 5 a luna de sala si ma gandesc sa schimb iar antrenamentul.
Ce propuneri aveti?
Rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Luni -> piept, biceps
marti -> picioare
miercuri -> pauza
joi -> spate
vineri -> umeri, triceps, abdomen
sambata, dum -> pauza

SAU daca vrei sa fie mai dur :

luni -> piept, triceps
marti -> spate, biceps
miercuri -> pauza
joi -> picioare
vineri -> umeri, antebrate

Antebrate daca vrei sa le lucrezi, le poti face luni sau vineri.

3 răspunsuri:
| Razvanp69 a răspuns:

Mai ai de crescut la sala(ma refer la ani ) pastreaza-ti antrenamentul macar pana faci un an si dupa daca simti ca nu cresti sau ceva il schimbi

| FuriousMadalin96 explică (pentru Razvanp69):

Trebuie sa-l schimb, deoarece antrenamentul meu nu`mi ofera destul timp pentru odihna, vreau niste combinatii gen piept +biceps sau piept+triceps, care sa`mi ofere timp de odihna.

| Razvanp69 a răspuns (pentru FuriousMadalin96):

Du-te la sala de 4 ori pe saptamana nu in fiecare zi.Si faci asa o saptamana lucrezi biceps si triceps, a doaua saptamana piept si a treia saptamana picioarele, a patra saptamana spate, dupa aceea o iei de la inceput inca o data. Dupa ce ai facut chestia asta abia atunci incepi si le combini ceva gen, triceps si spate, biceps si picioare, piept si triceps etc...