| anonim_4396 a întrebat:

Am o amica care vrea sa slabeasca si nu stie ce sport sa faca ce alimentatie i-ar trebui, si nu are bani ce i recomandati?

Răspuns Câştigător
| alexralu34 a răspuns:

Poate sa faca alergari dimineata,genoflexiuni,abdomene,exercitii de gimnastica,fitness sau ca sport inot,dans,balet, acletism, volei pe care le face regulat de cel putin 1 pe zi si ar trebui sa manance fara grasimi adica fara dulciuri sau produse de patierie ori nu mai mananca paine ori manaca paine neagra,carne slaba(de preferabil pui sau curcan) frucrte,legume proaspete,de baut apa,ceai,limonada sau sucuri de fructe facute in casa, salate, fara mancaruri parajite in ulei(e bine sa adauge ulei de masline in alimentatie)si lapte degrest si cereale naturale si nu ita sa dormi cat poti de mult.

4 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Alimentatia pentru slabit trebuie sa fie mai saraca in carbohidrati gen dulciuri, paste fainoase, dar asta nu inseamna sa nu le mai consumi deloc, si in cantitati miciwinking
Saritul coardei il recomand, e probabil cel mai bun exercitiu cardio plus ca afara e frig si nu poti sa alergi pe vremea asta!
Saritul coardei se face in sesiuni de 1 minut sau 3, depinde de persoana, cate 8 serii sau mai multe, dar cred ca 8 sunt suficiente deocamdata!
Si genuflexiunile sunt foarte bune la slabire, in schimb abdomenelenu te ajuta mai deloc, in sensul ca abdomenele nu sunt exercitiu cardio deci,,,,winking

| NoNameJunior a răspuns:

Ceao!
trebuie sa:
-alerge
-sa manace fructe,legume, iaurturi, salate
-sa nu manace decat putina paine
-sa nu manance dulciuri
-sa faca abdomene si alte exercitii
Spune-i sa caute pe internet:exercitii de slabit acasa.si va gasi foarte multe exercitii
Cam atat. ureaza-i succes din partea mea!

| ghicicinesunt a răspuns:

Alergari,abdomene,genoflexiuni sa faca in fiecare zii si sa manance alimente bogate in proteine si magneziuwinking dai funda puppy dog eyes

| Gya99 a răspuns:

Pai sunt mai multe varaiante.Cea mai simpa varianta ar fi asta:
sa alerge in fiecare zi o ora sau mai mult( dupa cat timp are) iar mancarea sa o reduca la jumatate de exempu manca o farfurie de cartofi pai acum mananca doar jumatate din ea.
Eu sunt inotatoare de performanta deci nu am nevoie sa slabesc dar una din prietenele mele care nu face sport de perfoemanta cu aceata cura a slabit 10 kg