| Stan_Alex__nYXI a întrebat:

Am o conditie fizica ingrozitoare. Mi-a iesit 12 sec. la alergarea de viteza 50m. Nu stiu ce s-a intamplat ca in 2019 cand eram la liceu am scos 7.7 sec. De unde vine problema si cum pot imbunatati aceasta situatie?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Si eu la 18 ani am scos in jur de 6, 0-6, 5s pe 50 de metri, crezi ca acum m-as mai apropia de acesti timpi? si pe atunci fumam, acum nu fumez insa am cateva kg mai multe decat atunci laughing nu multe fata de trecut, dar sunt!
Probabil nu ai facut sport in acesti 5 ani, nu ai alergat suficient etc
Daca vei incepe sa faci sport des, sa faci si alergare, sa duci o viata ok din punct de vedere al alimentatiei si vei face mult sport, o sa vezi ca te vei apropia de rezultatele avute in 2019 in ceea ce priveste 0-50 metri!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai imbatranit. big grin

| Violleta2022 a răspuns:

Sedentarismul, de acolo vine!
Este trist daca in doar 5 ani te-ai "ramolit" atat de mult, poate este cazul sa te apuci sa faci ceva pentru sanatatea ta, ca sa devii fit cum erai inainte.

| Stan_Alex__nYXI explică (pentru Violleta2022):

Da, fac sport si tin regim de cateva zile, poate se schimba ceva. Multumesc mult pentru raspuns!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Stan_Alex__nYXI):

Succes si multa vointa, sa realizezi ce ti-ai propus.

Răspuns utilizator avertizat
| năuneim1 a răspuns:

Trebuia sa lasi KFC-ul si MC-ul in exces?