| benga94 a întrebat:

Am o intrebare! De unde comandati voi proteine sau ce va comandati! Am gasit spre exemplu megaproteine si vitabolic e o diferenta intre ele la fiecare produs dar acum ma gindesc o fi aceiasi calitate o fi calitate mai buna la megaproteine? Cele de la vitabolic am inteles ca sunt irlandeze ceva de genu,de la megaproteine nu stiu! Astept parerile voastre, ca daca nu ar exista calitate automat trebuie sa cumparam de unde gasim mai ieftin acelasi produs cu aceiasi cantitate, la megaproteine animalpakc cu tot cu transport ma ajunge 171 la vitabolic 160 deci nu-i mare diferenta dar dc sa o dau! astept si alte situri poate pe care nu le cunosc eu!

11 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Tu nu ai habar care este treaba cu site-urile si diferentele de pret (comisioane si alte taxe tampite) si vrei animal pak? ia da detalii despre tine. inaltime, greutate, varsta, scopul urmarit, de ce vrei animal pak.

| benga94 explică (pentru JohnnyBi):

Ce legatura are cunostinta taxelor cu, cunostinta proteinelor? am 168 inaltime, 65kg 24 d ani si sala fac de vreo 6 luni, animal pack vreau pentru forta in primul rind si am inteles ca te si dezvolta acest produs, am incercat si alte produse care nu au facut minuni.

| JohnnyBi a răspuns (pentru benga94):

Animal pak este un concentrat de vitamine si minerale, ce minuni vrei sa faca? sunt cele mai importante lucruri de care are nevoie, dar asta alaturi de proteine, carbo si grasimi. nu poti merge cu masina fara ulei, cum nu poti merge fara antigen sau fara benzina. toate sunt importante pentru o functionare buna a corpului.
ce suplimente nu au facut minuni? mancai cum trebuie? faceai antrenamentul ca lumea? somnul era bun?
la inaltimea si greutatea ta in 6 luni (si primele 6, unde beneficiezi de norocul incepatorului, cresti cel mai repede la inceput) trebuia sa pui ceva muschi pe tine. principalele probleme daca nu ai facut muschi sunt de la alimentatie deficitara (mananci tu bine, dar nu destul) faza la care ORICE supliment ai lua, este degeaba. si a2a posibila problema este faptul ca antrenamentul tau nu este bun. ori faci prea mult, ori nu faci ce si cat trebuie

| benga94 explică (pentru JohnnyBi):

L biceps+piept
M tot ce tine de picioare+banda si bicicleta
M pauza
J triceps+umeri+trapez
V biceps+triceps si banda 10 min
pun accent pe biceps si piept ca asta ma intereseaza de aia fac 2 zile pe saptamana si abdomene fac zilnic macar 50 la fel si tractiuni macar 3 serii a cite 3-4 tractiuni, consider ca tractiunile si abdomenele nu ma incurca cu nimic si sunt benefice, ca mincare mananc destul chiar, in aceste 6 luni au mai fost ceva mici pauze de aia cred ca am stricat treaba n-am avut incotro a fost ceva probleme, am luat unele chestii am luat spre exemplu la inceput hotblood prima data a fost bine dupa care nu mai simnteam nimic, am luat triple xplode la plic de la ala mam simntit rau nu mi-a facut bine, am luat gainfast de la universal o singura cutie si vitamine de la biotech sa simntit ceva in sensul ca am luat vreo 2kg slabisem mult de la banda, poate ca nu am pus suficient si din cauza ca fac banda de cel putin 2 ori pe saptamana nu fac mult dar conteaza, in momentu de fata vreau ceva pentru forta daca mai pun si ceva la brate si piept ar fi excelent, animalpack toata lumea lauda ca te face ca drege si pe vazute unu a luat 2 cutii si nu il mai cunoaste nimeni acum nu stiu daca a mai luat si altceva pe linga el doar atat spune ca a luat!

| JohnnyBi a răspuns (pentru benga94):

No, e aiurea. banda aia daca nu faci 20 de minute, faci mai degeaba. nu ai spate in program, triceps dupa triceps e prostie colosala. daca tot tii sa il faci de 2 ori pe sapt, fa 3-4 zile pauza intre ele...ma rog, cum vrei tu. eu iti zic: faci o prostie, daca vrei asculti, daca nu, nu.
ps. apropo de animal pak. daca unul zice ca mananca 1 data in zi si are 2983190 kg de muschi, tu il crezi? fiecare corp e diferit, incearca, experimenteaza, vezi ce iese, vezi cum intra.

| benga94 explică (pentru JohnnyBi):

Tu ce program de antrenament ai? in ce ma scris mai sus as putea schimba sa fac pauza si vineri si sambata sa fac din nou bicepsul si piept ca sa nu fie biceps dupa triceps ca intr-adevar citeodata sunt obosit, spate fac in ziua cu tricepsul ramat, tractiuni, ramat cu gantera pe brat. daca schimb ziua de vineri cu simbata eu zic k e ok

| JohnnyBi a răspuns (pentru benga94):

L piept biceps abdomen
M spate triceps lombari
M picioare abdomen
J piept biceps lombari (sau antebrat in loc de biceps, depinde)
V deltoizi abdomen
trapezul ori M ori V il fac, depinde de ce aparate am chef. ziua de joi este posibila. daca fac luni febra prea mare la piept, joia nu vin la sala, sau o schimb cu vinerea. totul tine de febra musculara si cum ma simt in ziua respectiva. tricepsul lucreaza grav si la piept, deci nu are sens chiar de 3 ori pe saptamana (de 2 ori separat + cat intra la piept). de aceea am zis si eu, bicepsul joi in functie de cum ma simt dupa zilele de L si M, dar am facut din 8 saptamani de programul asta, bicepsul joi doar cred ca de vreo 2 ori pana acum...

| benga94 explică (pentru JohnnyBi):

Deltoizi ai putea sa-i faci M cind faci spate si triceps ar fi mai bine si vineri bagi altceva

| JohnnyBi a răspuns (pentru benga94):

Nu. mai bine separat. nu bag 2183029380 aparate ca prostul, fiecare grupa cu numarul lor de serii, fiecare zi cu un total de 30 de serii maxim.

| NDC12 a răspuns:

Tot timpul un produs mai ieftin e un produs mai rau.

Megaproteine are produse de calitate, eu doar de la ei cumpar.

Eu iau creatina de la dymatize + 100% Whey gold standard. Ambele de pe megaproteine

| benga94 explică (pentru NDC12):

Ma refer la acelasi produs utate pe vitabolic la unele produse si utate si la mega proteine difera cu vreo 15 lei fiecare la asta ma refeream la acelasi produs nu spre exemplu la nu stiu ce situri unde are produse de la redis sau alte firme proaste ma refeream la acealasi produs care ar fi diferenta de la un site la altul