| andreeap200116 a întrebat:

Am reînceput de curând sa ridic greutăți. O făceam și înainte de carantina. Dar acum am adăugat dietei mele shakeul de proteina și creatina înainte de antrenament. Ma asteptam sa iau in greutate pana acum, dar observ ca dimpotrivă, am slăbit. Nu știu dacă are legătura cu faptul ca impactul cu mișcarea după atâtea luni m-a făcut sa slăbesc sau suplimentele proteice sunt de vina. Dacă cineva folosește, a observat vreun efect și poate sa ma lămureasca, as fi recunoscătoare.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Suplimentele conteaza 10%, 90% conteaza alimentatia: daca esti in surplus sau in deficit caloric.

| aXy99 a răspuns:

Ai slabit pentru ca ai fost in deficit caloric. Shake-ul proteic n-are nicio treba cu asta. Daca nu e gainer, nu va avea prea multe kcal.