| Zacusca726 a întrebat:

Salut, vreau sa incep sa iau creatina dar vreau si sa slabesc in acelasi timp, credeti ca e ok sa iau creatina si suplimente pentru slabit in acelasi timp sau ar fi mai ok sa iau doar creatina? Ma gandesc ca suplimentele pentru slabit sa nu-mi afecteze procesul de crestere musculara

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nici una nici alta. Mănâncă mâncare, nu suplimente.

| Cosmin86 a răspuns:

Care proces de crestere musculara? NU POTI sa pui masa musculara cand slabesti... daca se putea, faceau toti sportivii asa, nu mai pierdeau timpul cu "perioada de masa musculara" si "perioada de definire".

Procesul de crestere musculara = SURPLUS caloric
Procesul de slabire = DEFICIT caloric

Nu poti fi in surplus si deficit in acelasi timp.

Răspuns utilizator avertizat
| Alex1322 a răspuns:

Scoate dulciurile din alimentatie, le fol doar duminica, fa sport corect, foloseste alimentatie naturala, pui, legume, fructe.

| Slade11 a răspuns:

Salut!
Le poti lua pe toate odata, creatina iti va baga apa in muschi si ii va face sa creasca, iar suplimentele de slabit vor arde stratul de grasime in plus. Ca sa nu slabesti din masa musculara in timp ce incerci sa arzi din stratul de grasime, ridica aportul de proteine. Cand slabesti corpul nu consuma doar grasime, ci si din muschi, luand un nivel mai ridicat de proteine te va ajuta sa ameliorezi asta.

| goemarian a răspuns:

Nu mai manca 3 zile si slabesti garantat