| midnight12 a întrebat:

Am si eu doua intrebari pentru pasionatii de bicicleta.

1) Pe fata am frana pe disc, frana functioneaza, dar cand cand dau drumul manetei cu care pun frana aceasta nu revine la pozitia initiala, unde sa umblu sa reglez asta?

2) Vitezele merg, adica la L merg incet si lin si la H repede si greu, insa cand schimb viteza lantul nu se muta pe alt pinion sau alta foaie. Ce sa fac? Unde sa umblu sa reglez, ca sunt multe suruburi?

4 răspunsuri:
| Gabriel892 a răspuns:

Du-te cu ea la un service de biciclete pentru un reglaj, o fac ca noua (30-40ron)

| artur99 a răspuns:

2 trebuie sa schimbi firul!

| Alex66 a răspuns:

Da poti schimba cablurile si firele si vezi arcul de la frana poate e rupt (schimbal)

| פרנקו a răspuns:

straight facecu siguranta la ce zici tu acolo nu e de tine. sigur gasesti pe cineva care se pricepe ii dai un suc ca nu e mare chestie sau depinde. ai sufa veche(rugina e cuaza la ce zici tu cel mai des) [daca raspunsul e bun nu uita de funa te rog]