| deeeeeeeeeennis a întrebat:

Am si eu o intrebare despre 8-uri, ma intreb din ce cauze se produc 8urile la rotile mele, de pe roata din fata am un pic si pe roata din spate am destul de mult, eu de multe ori merg intr-o roata si mai putine ori sar borduri de 20-50cm.
As vrea sa stiu cum se produc 8urile ca in viitor sa nu mai fac aceeasi greseala, multumesc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Opturile se produc din cauza unui șoc puternic și roata se descenteaza. De multe ori se poate centra din spițe, alteori nu și trebuie sa înlocuiești roata cu totul.

| darrio2007 a răspuns:

Deja ti-ai raspuns singur, de la bordurile alea pe care le sari. Deci nu mai face asta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Faptul ca bicicleta nu este facuta sa sari bordurile cu ea. Pentru asta sunt fatbike-urile care se folosesc pe si pe zapada si noroi. Apoi spitele nu sunt stranse cum trebuie.