| Cristi001 a întrebat:

Am un bilet la pariuri si mi s-a sters codul de bare putin, daca am castigat o sa mearga si cu seria nu?

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

Codul numeric de langa cel de bare se vede? Daca nu o sa mearga sa scaneze codul de bare (desi eu cred ca n-ar trebui sa fie probleme, asta daca ti s-a sters doar putin), atunci va trebui sa scrie acele numere. Am avut un prieten care a castigat un bilet pe care nu se mai vedea absolut nicio parte din acel cod, nici din cel de bare, nici din cel numeric. A avut inspiratia sa transcrie codul numeric pe o foaie cu cateva zile inainte, cat inca era lizibil si i l-a dat casieritei care a fost nevoita sa-i plateasca. Daca pentru tine serie = cod numeric de langa codul de bare, atunci da, va functiona.