| SoleX a întrebat:

Are ceva daca iau tribulus la 20 de ani?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Crește nivelurile de testosteron și posibilitatea de a construi masă musculară. Dacă asta vrei, asta iei

| Cosmin86 a răspuns:

Arunci banii laughing

Mai bine ii dai unui om sarac sau faci o donatie la un orfelinat.

| aXy99 a răspuns:

Daca faci post-ciclu, e chiar bun.

| SoleX explică (pentru aXy99):

Nu fac post ciclu, doar voiam un mic boost, nu sa iau pe o perioada lunga.Ma gandesc sa nu afecteze dupa productia naturala de testo.

| aXy99 a răspuns (pentru SoleX):

Nu cred ca o afecteaza. Nici n-o creste, nici n-o scade laughing

| SoleX explică (pentru aXy99):

Deci sa inteleg ca e relativ inutil la varsta mea?

| aXy99 a răspuns (pentru SoleX):

Ai putea sa incerci o luna sa vezi cum e, daca ai cresteri semnificative de masa si forta inseamna ca functioneaza, dar 99, 999999999999999999999999999999999% nu se va intampla asa. E inutil.

| cristiww a răspuns:

La 20 de ani nu te ajuta, asa cum au spus colegii. La varsta asta esti (probabil) in intervalul normal. La 35 de ani e discutabil. De mentionat ca acest produs te ajuta sa ajungi cu secretia naturala de testosteron la valoarea normala/maxima pe care tu o poti produce. Daca tu produci maxim, e inutil, nu vei secreta nici macar 1mg/zi in plus!
Plus de asta acest gen de suplimente sunt aproape inutile in sport (exceptie PCT), de ce zic asta? deoarece daca tu produci zilnic sa zicem 5mg de testosteron (dintr-un maxim de 7mg, sa presupunem ca ai avea deficit 2mg). Ei bine acele 2mg chiar si daca le-ai "recupera" nu te vor ajuta prea mult, e prea putin chiar si pentru un natural. Un ciclu simplu de steroizi presupune o doza de cel putin 200-250mg de testosteron, acum gandeste-te cum e raportul intre 200mg si 7mg (natural)

| Ha0t1c a răspuns:

La 20 de ani nu ai nevoie, organismul produce îndeajuns testo la vârsta aceasta, (asta daca nu ai vreo problema medicala).

| SoleX explică:

Deci sa inteleg ca e relativ inutil la varsta mea?