Întrebare recomandată | mady9816 a întrebat:

As vrea sa stiu ce conditi trebuie sa indeplinesc ca sa ma duc sa practic un sport(gen: box, karate, judo...)

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Sănătatea este singura condiţie. În rest ai nevoie de mai mult pe parcurs, dacă vrei să aprofundezi şi să urci pe scara valorilor sportului respectiv.

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Să ai o sănătate foarte bună şi multă ambiţie!

| BLeur a răspuns:

Îţi trebuie multă ambiţie, sănătatea foarte bună.
Fără tutun, fără băutură, fără droguri. Du o viaţă cât mai sănătoasă şi te poţi apuca liniştit/ă de orice sport.
Succes! :*.

| Goooogle a răspuns:

Varsta nu conteaza si nu conteaza aproape nimic, nu trebuie s aindeplinesti nimic, pana la urama karatele, judo sunt niste cursuri de auto aparare oricine poate sa le practice.

| alalal a răspuns:

-O prima conditie ar fi sa iti doresti cu adevara sa practici aceste sporturi!
-O a doua conditie o minte de fier si o stapanire de sine!

| dragut1992liviu a răspuns:

In primul rand ar trebui sa fi hotarat sa faci asta si sa iti placa, iar daca te-ai hotarat trebuie sa adopti o atitudine potrivita pentru sportul pe care il alegi sa il practici.