| Andr33yy a întrebat:

As vrea si eu putin ajutor, merg la sala de 2 saptamani si fac Luni-Miercuri-Vineri, e bine cu pauzele astea sau nu? si as dori un program de antrenament bun fiindca am citit multe chesti si parca incepe sa ma deruteze,docamdata fac
Luni=biceps, triceps, piept
Miercuri=la fel ca luni
Vineri= tot la fel dar fac si putin spate
Dar mi se pare ca nu prea e bine si as vrea ajutor.
vreau sa imi explicati ca sa inteleg daca se poate

Răspuns Câştigător
| 95Cosmin a răspuns:

Nu e bun deloc, nu faci picioare, umeri deloc. Daca continui sa faci asa iti strici postura, adica pieptu iti va creste atat de mult incat umerii iti vor veni in fata, ca si cum ai sta cocosat.

Fa asa:
Luni: Piept / Biceps
Marti: Umeri / Trapez
Miercuritongueauza
Joitongueicioare
Vineri: Spate / Triceps

Crede-ma, nu vrei sa neglijezi picioarele. Picioarele au cele mai mari grupe musculare din corp si antrenandu-le (dupa parerea mea) nivelul hormonal(chestia care te ajuta sa faci muschi) iti va creste.Cauta si tu informatii pe youtube(daca stii engleza)sau daca nu, citeste cat mai multe topicuri legate de culturism, cu timpul vei invata multe lucruri.Mult Noroc

1 răspuns:
| 95Cosmin a răspuns:

Daca ai intrebari da-mi PM si daca stiu te ajut happy