| cfrtobias a întrebat:

Ati patit cumva la janta unde is fixate sabotii de la frane de la bicicleta sa se strice si nu de la 8-uri, sa nu prinda frana tare probabil de la uzura?

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Orice suprafață de frânare se uzează. Inclusiv janta. Da, e posibil sa fie atât de uzată încât să nu mai țină.

Pe jantele mai noi scrie "subject to wear" adică sunt supuse la uzura.

| cfrtobias explică (pentru VoidEternal):

Am schimbat azi si mi-au pus si potcoava frana (asa am citit ca se zice pe internet)

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Schimbă saboții și reglează frânele.

| cfrtobias explică (pentru mihai69):

Problema e ca o zis de la service ca s-a stricat janta happy si eu cred ca e asa, sabotii o fost schimbati in service si reglati tot acolo, dar parca tot nu prind franele asa tare din cauza ca s-a uzat janta (as putea sa strang si eu franele mai tare, dar daca o fost in service la Umi Bike Cluj si ii cunosc n-ar avea de ce minti sa schimb doar asa...)