| SadBoyForever a întrebat:

Atletico Madrid sau Atletic Bilbao?
Eu merg pe Atletico Madrid.

6 răspunsuri:
| BogdanS a răspuns:

Imi place foarte mult forma in care se afla Athletic Bilbao insa Madrid are jucatori mai buni si o mare forta ofensiva.Dar imi place de Llorente si sper sa castige Athletico Bilbao.In plus ca este o echipa cam ignorata dar uite ce poate face cu adevarat.

| SadBoyForever explică (pentru BogdanS):

Nu am nimic cu Bilbao dar in afara de dubla victorie din 8-imi cu Manchester United(3-2 si 2-1) nu a prea reusit mare branza.
De exemplu in 16-imi a eliminat cu noroc pe Locomotiv Moscova( Locomotiv - Bilbao 2-1 si Bilbao - Locomotiv 1-0), deci s-a calificat gratie golurilor mai multe marcate in deplasare ca in rest scorul general a fost 2-2.
In sferturi cu Schalke a batut cu 4-2 in Germania dar in retur a facut doar 2-2 pe teren propriu, cat despre semifinale a dat gol in minutul 88 in returul cu sporting in victoria cu 3-1 din retur dupa ce pierduse cu 1-2 la lisabona.

| BogdanS a răspuns (pentru SadBoyForever):

Pai asta si este important.Este o surpriza si nu stii la ce sa te astepti.Chair daca tu crezi ca a castigat la limita niciodata nu se stie cand poate distruge tot ce vede in cale.Este o echipa foarte ambitioasa.Si in plus niciun meci nu se aseamana cu altul. Poate a castigat cu un 1-0 sau 2-1 dar meciul urmator poate bate cu 5-0.Niciodata nu se stie.Dea aceea echipele nu sunt prea mult comparate inainte de meciuri cu vedere la meciurile dinainte.Atl Madrid il are pe Falcao care da la goluri de rupe.De-ai a batut asa de tare tot ce a aprins pentru ca falcao nu rata niciodata cand era mingea la el.

| forceone20 a răspuns:

Atletico madrid are sanse mai mari zic eu

| SadBoyForever explică (pentru forceone20):

Asa zic si eu deoarece a cam trecut la pas de adversari:
- in 16-imi a eliminat cu o dubla victorie pe lazio( lazio -atletico 1-3 si atlectico - lazio 1-0), apoi in 8-imi a eliminat pe besiktas tot cu o dubla victorie(Atletico Madrid - Besiktas 3-1 si Besiktas - Atletico 0-3), in sferturi din nou cu o dubla victorie pe Hannover( Atletico - Hannover 2-1 si Hannover - Atletico 1-2), iar in semifinale a trecut tot cu o dubla victorie de Valencia( Atletico - Valencia 4-2 si Valencia - Atletico 0-1), deci atletico a obtinut in europa league dupa faza grupelor 8 victorii din 8 meciuri, ceea ce mi se pare un parcurs halucinant si datorita acestui lucru o vad favorita clara cu bilbao.

| Marian_Dragos_1994 a răspuns:

Eu cred ca Bilbao va castiga in prelungiri happy. Goluri Munian si Llorente pentru Bilbao si Falcao pentru Madrid big grin! DECI FORZA BILBAO!