| broly a întrebat:

Buna am 12 ani si vreau sa fac patratele cate abdomene trebuie sa fac pe zi? am inceput de 2 saptamani sa fac fac 3-4 seri de cate 50 de abdomene ajung?

Răspuns Câştigător
| eMkaFORyou a răspuns:

Patratele nu se fac doar din abdomene fa cam toate execrcitiile care le stii flotarii abdomene etc. si incearca sa faci cat mai multe de exemplu azi ai facut 50 maine incearca sa faci 55 bafta funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru eMkaFORyou):

1. e penibil sa adaugi "funda" dupa un raspuns, doar un copil frustrat si inapoiat mintal ar face asa ceva
2. alimentatia conteaza 80%, exercitiile sunt aproape IRELEVANTE

copil mic...

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pentru acasă:
http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474
Sper să te ajute!

| Cosmin86 a răspuns:

Patratelele NU se fac cu abdomene.

http://hunkbody.ro/10-secrete-pentru-un-abdomen-6-pack-patratele/

Daca vrei patratele trebuie sa scazi indicele de grasime sub 10 %, o sa pierzi si din masa musculara cand faci asta, dar asta e perioada de definire :)

| S0nofS4tana a răspuns:

Doar abdomene nu ajung ca sa faci patratele, asta poate intr-un timp foarte indelungat, dar daca vrei sa faci mai repede patratele ar trebui sa incerci alte tipuri de exercitii care sa se bazeze 95% doar pe abdomen... ceva gen cum sunt cutitele, li se mai spune si bricege, cauta pe net, acelea te ajuta mult mai mult in formarea patratelelor.