| mioaraingeras a întrebat:

Buna am 14 ani 1.53m si aproximativ 50 kg.Eu as vrea sa slabesc dar nu stiu cum.Imi puteti da niste sfaturi(sport ,diete)?Va rog fumos si multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Marius96 a răspuns:

Pai pentru inceput ar trebui sa te uiti ce alimentatie ai.
Ar trebui sa mananci alimente care au multe lipide si putine glucide , nu trebuie neglijate nici proteinele , ele trebuie sa fie lipide :2 (daca ai mancat 100gr lipide proteinele trebuie sa fie 50gr).
Daca nu intelegi , cauta pe google dieta ketogenica si informeaza-te.
La varsta ta este obligatoriu sa faci sport , deoarece esti in crestere si cum sportul o sa te dezvolti mai bine.Daca nu umbli la cv sport (baschet , fotbal , volei) apucate tu si fa cv.
Ai putea sa faci jogging , si acasa ai putea face flotari genuflexiuni si abdomene.

| anameoow a răspuns:

Dietele nu sunt bune la varsta ta.Esti in crestere. Uite aici sporturi pe care ai putea sa le faci http://www.divahair.ro/......ru_slabit.
Daca esti fata, din cele de mai sus iti recomand dansul.Cu ajutorul lui slabesti si iti formezi un corp frumos in special talie mica.