| KurtCobainIsMyIdol a întrebat:

Am 14 ani, 1.61 si 49 de kg. Astazi am mancat aproximativ 500 de calorii si am facut 20-25 de minute de exercitii ( abdomen, picioare). Credeti ca in ritmul acesta am sa slabesc? Si nu, nu m-am infometat.

5 răspunsuri:
| bbu2eugen a răspuns:

Hmm nu prea vad unde trebuie sa slabesti.1, 61 si 49 kg mai bine ai pune masa musculara pe tine gen. 500 de calorii frate incearca sa mananci 1000 macar e prea putin o sa ti fie rau dupa...

| Danutul22 a răspuns:

Numai credeti ca prin faptul ca mancati aproape deloc slabiti, oameni buni...trebuie sa mananci normal, numai ca nu prostii gen fast-food, chipsuri si rahaturi de astea...chestii la gratar,in putin ulei, legume la gratar.iar tu, tu mananca consistent, trebuie sa mananci, nu 500 de calorii pe zi, ce naiba? cine v-a bagat minciunile astea in cap? eu petrec 3-4 ore pe zi la sala,trebuie sa nu mai credeti ca nemancand va formati corpul,E O MINCIUNA, mancati, dar mancati sanatos big grin tu, mananca gratar si petreceti, daca iti permite timpul 1 ora pe zi la sala, pana la sfarsitul verii o sa apara diferenta

| argebit a răspuns:

500 de calorii e putin, ce ai mancat pentru numai 500? Intra pe www.SlabescUsor.ro si citeste putin, este important nu numai sa mananci putine calorii ci si sa ii dai corpului ce are nevoie, proteine, nutrienti

| ItsAnne a răspuns:

La 1,61 ar trebui să ai 51 de kg, deci stai calm/ă, e totul ok.
dar dacă vrei neapărat să slăbești, în ritmul ăsta vei putea, normal. orice exercițiu este important.
Have a nice day!

| 앨리스 a răspuns:

Depinde in ce au constat acele 500 de calorii, incearca sa mentii o masa echilibrata in care sa ai o patrime carbohidrati, o alta patrime proteine si jumatate de portie legume.Nu uita sa bei MINIM 2 l apa pe zi, e foarte important.Ca sa slabesti este un lucru obtinut 80% prin alimentatie si 20% prin exercitii. Sper ca ti-am fost de folos si apropo nu ai de ce sa slabesti ci eventual doar sa inveti sa te iubesti pe tine insuti.