| DianaC a întrebat:

Acum aproximativ 4-5 luni am inceput o dieta. Am slabit 8 kg. Acum am 1.71 si 57 kg. Dar nu sunt total multumita. As vrea sa am abdomen plat,motivul pentru care m-am si apucat de slabit. Desi am slabit,tot nu am chiar abdomen plat. Puteti sa imi recomandati niste exercitii,prin care sa slabesc doar de pe abdomen? Nu mai vreau sa slabesc, doar strict de pe abdomen, nu si de pe picioare etc. happy

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu exista "slabire localizata", pe scurt e imposibil sa slabesti doar pe abdomen happy

| crystycrystan a răspuns:

Salut,

Iti recomand urmatorul exercitiu: stai intinsa la orizontala si ridici picioarele lipite fara sa le indoi la 30 de grade si ramai in aceasta pozitie cat de mult poti. Coboari picioarele expirand, te odihnesti un pic si repeti exercitiul. Ca sport iti recomand mersul pe role si patinajul, iti subtiaza abdomenul si-ti mareste masa musculara a picioarelor.