| MariSD1986 a întrebat:

Am 14 ani, 57 kg și mă confrunt cu o problemă. Mi-am măsurat burta și am obținut 80 cm. Ideea e că vreau să scap de burtă dar mama spune că nu trebuie și că arăt bine la vârsta și înălțimea mea (14 ani, 1.65) însă eu nu vreau să cred. Acum vreau să vă întreb dacă nu știți niște exerciții pentru a scăpa de burtă acasă și cât mai repede pentru că peste o săptămână plec la mare și am nevoie de un abdomen plat. Nu exerciții grele, ci un program de alergat, exerciții cardio, alea-alea. înțelegeți voi. Merci anticipat pentru ajutor. Cel care mă va ajuta mai mult primește funda. :*

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Anonim075 a răspuns:

In primul rand, ai 14 ani nu trebuie sa fii tu cea mai sexy. Iti e usor sau nu sa accepti, tu inca esti copil, nu ar trebui sa te preocupe atat de mult cateva kilograme in plus. In al doilea rand sa stii ca nu ai cum sa obtii un abdomen plat intr-o saptamana. Am 20 de ani...si din pacate si eu am pus kilograme pe burtica si mi-e foarte greu sa scap de ele, mai ales ca am un apetit foarte ridicat. Un sfat ca sa fii atragatoare pe plaja, ca tot iti doresti asta, fii naturala, simte-te bine in pielea ta si zambeste mult. Daca tu te simti frumoasa, frumoasa te vor vedea si ceilalti. Pupici.