| HanaPreda99 a întrebat:

Am 14 ani si 158 cm inaltime si as vrea sa cresc pana la 170-175 cm. Fac basket de 7 luni, si nu vad nici o schimbare in inaltime. Am si un spalier in camera, dar il folosesc foarte putin ca nu pot sta agatata foarte mult sad Help! Cum sa ma inalt mai repede?

2 răspunsuri:
| AleCSanDruCF a răspuns:

In 7 luni de basket nu ai cum sa te inalti prea mult, trebuiesc minim 1 an jumatate 2. Trebuie sa mananci si sanatos!

| DoddyAndrey a răspuns:

Eu fac basket de 2 ani si 2 luni! Cand m-am dus aveam 1.45 si acum am 1.64! Baschetul te dezvolta frumos dar in 7 luni nu cred ca poti creste mai mult de 2 - 3 cm! Ca sa cresti trebuie o alimentatie sanatoasa!