| SoneriuAndreea a întrebat:

Am 16 ani si 1.53, mi-am cumparat niste greutati de 3 kg ce exercitii pot face ca sa nu mi se opreasca cresterea?

2 răspunsuri:
| NanaTuna a răspuns:

In primul rand, la ce ai nevoie de greutati? ce parte a corpului vrei sa dezvolti?
Daca vrei sa mai cresti in inaltime, ai putea invata sa joci baschet. eu m-am inaltat asa aproape 10 cm.
Daca vrei doar sa ai mai multi muschi si forme mai conturate, gasesti pe Youtube mai multe materiale pentru incepatori ca asta, de exemplu : https://www.youtube.com/watch?v=bKkWQar8H30

| Richard01 a răspuns:

Salut,poti face orice exercitiu fără nicio problemă, atâta timp cât greutatea este mica, si executi corect exercitiul.Iti recomand sa mergi la sală, acolo o sa ai si un antrenor care o sa te ajute si o sa-ti zică exact ce exercitii sa faci.Si cu timpul o sa ajungi sa atragi privirile baietilor