| alexionut98 a întrebat:

am 14 ani si inaltimea 1.67 ziceti-mi si mie ce greutati sa nu depasesc la sala sa imi opreasca cresterea oaselor

2 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Poti face mare parte a exercitiilor in afara celor care pun presiune mare pe coloana cum ar fi genuflexiunile / indreptarile / impinsul cu haltera de la umeri / iar impinsul de la piept cu greutati medii. Totusi mai degraba te-ai apuca de un sport ori exercitii cu greutatea corpului, macar pana la 15 ani, daca vrei sa iti atingi potentialul maxim de inaltime.

| Optik a răspuns:

Nu depasi 3-4 kg cu gantera iar daca totusi faci cu 4 kg, lipeste-te drept de un zid, asa vei mentine coloana dreapta! In rest, fa flotari, abdomene ca si astea-s bune!