| anonim_4396 a întrebat:

Bună.

Am 18 ani

Daca o să mă apuc de baschet voi creşte în Înălțime?

Răspuns Câştigător
| davidalexandrugabiandreimihai a răspuns:

Da

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,daca esti fata s-a cam dus cresterea in inaltime, daca esti baiat mai ai 2 ani de crestere in inaltime, chiar daca nu vei creste nu inseamna ca practicarea unui sport nu este o idee minunata

andreia67
| andreia67 a răspuns:

La varsta asta e cam tarziu deci raspunsul e nu.

| anonim_4396 explică (pentru andreia67):

Asta s-o crezi tu!

| CleanHeart a răspuns:

Da

| cyupaku a răspuns:

In mod sigur

| Yon1470 a răspuns:

Daca vrei sa cresti ceva mai mult in inaltime, intre 6 si 10 centimetri, trebuie sa intri in sala de sport si sa te pui pe treaba. Sariturile in inaltime declanseaza o reactie naturala de intindere a oaselor, care devin mai puternice si se pot lungi cu cativa centimentri. Mai mult, daca nu ai mai facut exercitii sport pana acum, cresterea in inaltime va fi cu adevarat mare. Daca nu esti pasionat de baschet, poti opta pentru handbal sau volei. Sunt foarte asemenatoare baschetului in ceea ce priveste capacitatea de alungire a oaselor.