| ANdReY_6389 a întrebat:

Am si eu i intrebare, daca am 1, 93, 17 ani si ma apuc de un sport gen baschet voi mai creste in inaltime da nu? dau funda daca se poate sa imi spuneti din propile experiente

6 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

Nu am fost jucator de baschet, dar pot sa te asigur ca poti creste in inaltime dupa un anumit timp.Am multi prieteni care sunt la baschet happy

| MihaiN1 a răspuns:

Daca te apuci de baschet normal ca o sa cresti in inaltime pentru ca sportul te dezvolta.

Funda?

| AlExAnDrU_7476 a răspuns:

Uite am un prieten de varsta 25 ani. face baschet de la 15 ani atunci avea 1, 75).la 20 de ani (avea 1, 98).Si acum tot atat are deci... scuze dar nu se mai poate creste.Aceassta crestere se poate face in coopilarie...( am funda)?

| alecutzu9210 a răspuns:

Da,ajuta foarte mult cresterea dar trebuie practicat din copilarie la varsta ta nn cred ca te ajuta cu mai mult 2-3 cm in plus.

| alecutzu9210 a răspuns:

Da,ajuta foarte mult cresterea dar trebuie practicat din copilarie la varsta ta nu cred ca te ajuta cu mai mult 2-3 cm in plus.

| sabrina_5498 a răspuns:

Dah vei creste cu cativa cm daca joci mult...