| passenger a întrebat:

Am 2 intrebari.
1. Cum pot avea picioarele mai subtiri? As vrea sa scap mai ales de grasimea de pe coapse, care este pur si simplu groaznica si de pernutele acele de grasime de deasupra genunchiului. Ceva exercitii care dau rezultate?
2. Si bratele sunt la fel. Groaseee! Adica de la cot in sus. Ce exercitii imi recomandati, dar nu pentru muschi... Pur si simplu pentru subtiere.

2 răspunsuri:
| BlackHorizon a răspuns:

Cea mai buna modalitate este sa faci cardio(exercitii fizice:alergat,saritul corzii, innot(in special)). Pentru a topi grasimea, este necesar sa mentii ritmul inimii la 120-130 b/m(batai pe minut)cu o activitate fizica preferata de tine.Dar pentru inceput eu i-ti recomand sa reduci complet caloriile(dulciuri,mecuri,saorme,etc.) si grasimile(prajeli, carne grasasadporc, vita). Fara o dieta sanatoasa si regulata nu poti face nimic.Ideea este ca daca vrei sa slabesti trebuie sa mananci mai putine calorii decat consumi.

| gioia a răspuns:

Daca afli sa imi spui si mie