| NuDauNiciunNume a întrebat:

Buna! Am 3 saptamani de cand m-am apucat de fitness si am avut si febra musculara, mi-a trecut, insa acum dupa ce fac exercitii ma dor muschii destul de tare mai mereu. Ce as putea face sa nu ma mai doara asa tare? Iau deja proteina. Cu timpul imi va mai trece sau tot la fel ma va durea dupa fiecare sesiune?

2 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Durerea de muschi nu e normala deloc
chiar daca febra musculara e normala, dar numai DUPA exercitii
deci iti sugerez sa te duci la doctor si sa iti faci analize, poti sa ai o problema serioasa

| Feri5 a răspuns:

Cred că nu este ceva normal să te doară mușchii. Asemenea pățesc și eu câteodată. Mă apuc de făcut sport și, uneori, începe să mă doară mușchii de la mână sau de la picioare, însă DOAR când fac sport, altfel nu. În cazul tău, nu cred că ar trebui să consumi proteină artificială sau cum se mai zice. Proteinele se iau natural... Sănătate!