| Izabella96 a întrebat:

Buna! Am cumpărat o bicicleta pentru copii 2-4 ani, merge doar când dai la pedale, cobori o panta pedalele merg continuu. Este greu pentru fetița mea sa dea atât de repede la pedale. Cum as putea sa o reglez ca la o bicicleta normala? Mulțumesc

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poti decat daca ii pui un automat ca la bicicletele de adulti.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate schimba butucul din spate cu unul din cele cu schimbator. Ar trebui vazut cum are rotile. Daca puneai o poza...

| johnnny123 a răspuns:

Dacă pedalele sunt atașate direct de roată, atunci nu ai ce să faci. Ca să funcționeze ca o bicicletă normală are nevoie de un sistem cu lanț.

| Izabella96 explică (pentru johnnny123):

Sunt cu lanț, dar merg continuu. Nu sunt pe roata