| NoWomanNoCry a întrebat:

Buna,am nevoie urgent de ajutor! Nu stiu ce sa mai fac sa capat motivatie,sa pot sa ma apuc calumea de sport,nu neaparat de sala dar sa ma apuc calumea sa fac ceva in fiecare zi(abdomene,flotari,tractiuni etc...), pur si simplu nu reusesc. Nu mai am deloc motivatie si mereu cand vreau sa ma apuc sa fac ceva,ma simt asa de obosit si parca nu am niciun chef si o las balta,vreau neaparat sa ma apuc si nu stiu cum sa fac sa fac rost de energia si motivatia necesara. Ce solutii as putea gasi, dau funda, multumesc

Răspuns Câştigător
| kijary a răspuns:

1.Te apuci de mancat cat mai sanatos = Creste energia, putina motivatie
2.Culca-te devreme=Te vei simti bine dimineata, mai multa motivatie
3.Cauta-ti un motiv pentru care sa faci sport, daca n-ai motiv sa faci sport e putin probabil sa o faci. Pune-ti in gand: vreau sa-mi fac muschii sa cuceresc o fata, sau incearca sa-ti faci singur ciuda. Uita-te la un prieten mai muschiulos, si pune-ti in minte ca poti sa-l iei. Si incearca in fiecare seara inainte sa adormi sa spui"Maine voi fi plin de energie si o sa ma apuc de sport" noteaza-ti sau puneti alarma la telefon, e important sa spui aia seara de seara, inconstientul tau de va asculta si vei avea mai multa energie+chef de sport.
4.Nu uita, totu-l se va vedea in timp
5.Eu unu-l cred ca poti, doar cauta motivatia potrivita! Bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru kijary):

Tu "unu-l" ai putea invata intai sa scrii

1 răspuns: