| PinkPanther a întrebat:

am o intrebare, ce sporturi as putea prectica (pentru intretinere eventual slabire) daca am o problema la un genunchi, mai exact la menisc. Am fost la doctor, nu e ceva grav dar nici nu as vrea sa agravez problema. As vrea ceva care sa nu solicite genunchiul

Răspuns Câştigător
| xstrstsarstasrsr a răspuns:

Incearca inotul.Asa i-ti protejezi si genuchiul si clar o sa ai o conditie fizica buna.

7 răspunsuri:
| TheCrisLv20 a răspuns:

Doresti sa slabesti practica ju-jitsu un sport minunat.

| PinkPanther explică (pentru TheCrisLv20):

Pai problema mea e genunchiul, mai exact meniscul, nu am cum sa fac ju-jitsu, sau alt sport mai ales de lupta (desi as vrea), pana nu rezolv problema nu vreau sa imi risc genunchiul, intrebarea era ce sport solicita mai putin genunchii, nu ce sport slabeste mai mult

| axel112 a răspuns:

Cel mai bun pentru picioare este forbalul, pentru brate este tenisul, pentru adomen inotul dar ai putea sa practici un spor de exemplu arte martiale sa inveti sa dai cu pumnul si sa slabesti tot odata

| PinkPanther explică (pentru axel112):

Si cu genunchiul ce fac?

| ImmortaluL a răspuns:

Clar inotul este cel mai bun in situatia ta, si in afara de asta vei mai avea si multe alte beneficii pe urma lui, asa cam la oricare alt sport soliciti genunchiul, la tenis pui multe presiune pe genunchi, la volei, fotbal, baschet, handbal la fel il soliciti, si cam la majoritatea, deci inotul ti-l recomand.

| Ioana998814 a răspuns:

Trebuie sa discuti asta cu medicul tau. el e in masura sa iti spuna ce iti solicita genunchiul si ce nu

| bogdi2011 a răspuns:

Buna, eu ti-as sugera inotul necesita munca fizica si depui efort astfel poti si slabi. Funda?