| Noemy99 a întrebat:

Am o intrebare : Totusi..de ce a fost inchis Gigi Becali? raised eyebrows

Răspuns Câştigător
| vlady434 a răspuns:

Salut. Pe numele lui au fost deschide mai multe dosare penale. Unul dintre cele mai cunoscute ar fi cel in care a sechestrat hotii care i-au furat masina. Acum 20 de ani, a facut schimburi ilegale cu armata (MApN), si a incasat 1 milion de dolari(nu stiu daca in banii de acum,sau cei de atunci), + prejudicii de cateva milioane pe care le-a adus statului. Dosarul asta cu pamanturile, a fost ca sa zic asa, picatura care a umplut paharul. Procurorii au decis ca e un motiv destul de plauzibil, pentru care sa fie inchis. Am inteles ca daca lucreaza ceva, pentru buna purtare etc, etc... poate fi eliberat in circa 1 an-1 an jumatate.
Sper ca te-am ajutat.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru vlady434):

Dada.El ia 4 ani si asta pentru ca ia "traumatizaT" pe cei de la RCS&RDS ia 7. Ti se pare corect? Oriunde pentru ce o facute el lua 20-30 ani iar pentru sechestrare inca pe atata.Citeste articolul, sa nu zici ca te mint. http://a1.ro/......antaj.html

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De prost ce e.

| TheAnonimous3037 a răspuns:

Pt ca a facut un schimb de terenuri ilegal cu armata

| kbxftw a răspuns:

Că dă ţeapă statului. Păcat că numai pentru 3 ani...

| Dragosas a răspuns:

Deoarece a sechestrat hotii care i-a furat masina

| casandru a răspuns:

Pentru ca a schimbat un teren ilegal cu armata