| Rochelle123 a întrebat:

am o problema. Eu nu stiu sa merg pe role. Am avut odata unele, si abia ca puteam sa stau. Ma faceam mai mult de ras. Am avut cu roti 2 cate 2. Acum vreau iar sa-mi cumpar role, dar cu roti in linie si nu stiu cum sa invat.

Aveti sfaturi?
In cat timp as reusi?

Eu m-am gandit sa merg prin casa sau sa ma duc la bunicii mei in curte, ca afara ma fac de ras mai mult.

Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Cu un prieten sau o prietena care stie deja sa mearga. Daca nu macar cineva care sa te tina pentru a ti mentine echilibrul pentru inceput. Foloseste aparatoarele! Bafta!

| me4u a răspuns:

Iti recomand role in linie si niste cursuri cu un instructor de role ca sa scapi de grija ca o sa te faci de ras. Prin curte si prin casa nu ai probabil o suprafata ca asfaltul din parc si nu stiu daca te ajuta foarte mult. Important este sa ai niste role bune ca sa inveti repede si sa iti placa. Gasesti la magazinul Skates o multime de modele :
http://www.skates.ro/role