| pisicuta123456789 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o pereche de role dar nu stiu cum sa aleg marimea, am vazut ca peste tot pe net sunt marimi intre.Ex: 35-38, se pot mari sau micsora? E prima data cand imi comand role si nu stiu nimic despre ele. Imi doresc foarte mult sa invat sa merg pe role, ideea este ca le comand de pe net si nu pot proba, d-aia va intreb. Multumesc anticipat! Nu ar strica alte cateva sfaturi despre role daca mai stiti. :* Funda!

7 răspunsuri:
| Bobby711 a răspuns:

Da se pot mari si micsora e un butonel acolo care il apesi ca sa schimbi marimile trebuie sa ti apasat pe buton si sa tragi sau impingi de role in functie de ce marime vrei sa alegi

| pisicuta123456789 explică (pentru Bobby711):

Multumesc mult pentru raspuns! Este greu sa iti tii echilibrul? big grin

| Bobby711 a răspuns (pentru pisicuta123456789):

Pai cred ca depinde de persoana eu nu am putut sa invat sa merg pe ele pe cand sora mea le a stapanit intr o saptamana in schimb eu pot sa am dau cu aproape orice alt ceva numai pe role nu laughing in schimb pot sa iti spun ca e mai usor decat patinatul

| pisicuta123456789 explică (pentru Bobby711):

laughing sper sa pot merge

| Bobby711 a răspuns (pentru pisicuta123456789):

Iti urez mult noroc tongue oh si inca ceva pana nu inveti sa iti ti echilibrul cum trebuie sa nu rogi un tip pe care nu il cunosti sa te traga cu bicicleta ca vei ajunge in mod sigur intr un gard viu laughing)

| Anna121 a răspuns:

Da le poti mari ori micsora, cat despre echilibru, depinde de fiecare, eu personal nu pot merge pe role, numai pe patine.

| me4u a răspuns:

Daca esti inca in crestere poti sa iti cumperi role reglabile care se pot mari si micsora intre numerele specificate acolo : http://www.skates.ro/role/role-copii

Daca deja masura la picior s-a stabilizat nu iti recomand sa cumperi role reglabile ci fixe : http://www.skates.ro/role/role-dama