| anonim_4396 a întrebat:

Am reusit sa slabesc cateva kg, dar tot as mai vrea vreo 2.Doar ca, de ceva timp, ma simt foarte extenuata si nu imi mai pot duce la capat antrenamentele.Nu mai am aceeasi motivatie si a devenit un stres foarte mare sa merg la sala.Ce pot face?

5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Să te oprești și să mergi la un nutriționist. Extenuarea și stresul au survenit din cauza lipsei unei alimentații incorecte față de efortul depus.
Te-ai epuizat!

| anonimg a răspuns:

Mergi mult pe jos, și sari peste masa de seară. Dar mănânci bine dimineața.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa renunti, deoarece organismul este epuizat, tu nu i ai mai dat energia care avea nevoie adica acel tip de hrană cu care erai obisnuită, ce varsta ai? Daca faci exces cu exercitiile fizice nu este bine poti avea probleme grave printre care decesul din cauză ca suprasoliciti organismul, si va ceda inima.

| lolista a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Am 15 ani

| RAY a răspuns:

Pentru a slabi nu este nevoie sa facem sport, este nevoie doar de deficit caloric, sportul il facem pentru sanatatea noastra, 30 de minute alergare pe zi nu este mult, sa fim seriosi, scapi de 300 de cal per zi + o dieta eficienta de 1200 de cal = 2 kg per luna sanatos