| firedeaths a întrebat:

Buna am si eu o problema merg la sala de o luna si de o saptamana imi tremura mainile si imi vine sa dorm mult dar mananc mult mai putin spre ex acum 2 zile am stat la scoala de la 8 dimineata la 2 dupa masa de la 3 am manat am mers la sala pana la 6 si dupa aia m-am dus acasa am mancat si m-am culcat pana la 10 jumate la 11 mam culcat pana la 7 jumate dimineata dar ceva important este ca nu fac febra musculara numai ma dor incheieturile... este bine ce fac?

5 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

In stilu asta mai mult iti distrugi sanatatea.
5-6 mese/zi
min 8 ore de somn
maxim 50-60 de min la sala.

| Bra1n1ac a răspuns:

Nu prea este bine...
1)Incearca sa faci sala dupa minim 1 ora jumate dupa ce mananci, mesele sa fie cat mai bogate in proteine si vitamine(mananca carne de peste-contine mult omega 3)
2)Daca te duci la sala doar de 1 luna antrenamentul nu trebuie sa dureze mai mult de 1 ora jumate daca lucrezi cat de cat intens.
3)Eu fac o sedinta la 2 zile si fac febra de fiecare data.Incearca si tu, dar cere'i antrenorului de la sala un program bun pentru tine.
4)In legatura cu somnul daca nu te simti odihnit dimineata incearca sa adormi mai devreme.
Sper ca te-am ajutat, daca nu esti lamurit mai intreaba-ma.
Succes!

| puya07 a răspuns:

Sti iti trebuie un program pentru chestiile astea...si in mesele ce le mananci trebuie sa fie nu stiu ce nutirenti...si somn foarte mult

| firedeaths explică:

Ii chestia ca sunt gras si vreau sa si slabesc

| SpaNu88 a răspuns (pentru firedeaths):

Dar nu in felul asta se slabeste! "Esti ceea ce mananci!"