| SJ001 a întrebat:

Am slabit 15 kg in 3 luni si acum mai am o mica... burtica big grin. Ce exercitii fizice ar trebui sa fac (acasa daca se poate) pentru a imi aparea patratele pe abdomen?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

De fapt conteaza cel mai putin. Patratelele sunt deja formate, ca sa le faci vizible poti sa faci ZERO exercitii pentru abdomen. Ideea este sa-ti reduci nivelul de grasime sub 10 % si asta nu se face cu exercitii ( cel mult cu cateva exercitii cardio cum ar fi alergatul ) ci prin alimentatie.

Cu exercitii maresti patratelele dar ca sa le faci vizibile -> alimentatie. Nu poti sa le maresti si sa le faci vizibile in acelasi timp, depinde ce vrei.

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Apropo, citeste asta :
http://www.culturism.ro/......domen.html

Observi ca e la categoria "alimentatie".

| Seby80 a răspuns:

Abdomenele conteaza cel mai mult, poți sta întins pe pat, te ții cu mâinile de ceva și ridici picioarele (le ții întinse). Foarte util la formarea pătrățelelor.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Seby80):

De fapt conteaza cel mai putin. Patratelele sunt deja formate, ca sa le faci vizible poti sa faci ZERO exercitii pentru abdomen. Ideea este sa-ti reduci nivelul de grasime sub 10 % si asta nu se face cu exercitii ( cel mult cu cateva exercitii cardio cum ar fi alergatul ) ci prin alimentatie.

Cu exercitii maresti patratelele dar ca sa le faci vizibile -> alimentatie. Nu poti sa le maresti si sa le faci vizibile in acelasi timp, depinde ce vrei.

| XxAnonimuXx a răspuns:

Pai mananca fructe legume si alearga in iecare zi maxim 30 min. si fa flotari maxim 50-60 daca esti mai puuternic daca nu poti face 30-40 FUNDA?

| Cosmin86 a răspuns (pentru XxAnonimuXx):

Cu ce naiba te ajuta fructe si legume? Esti complet pe langa si tu, alt copil mic

| XxAnonimuXx a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba ce fraier slabeste "desteptule"

| Cosmin86 a răspuns (pentru XxAnonimuXx):

Am slabit fara probleme, esti idiot? ma confunzi cu copiii mici cu care esti tu obisnuit.

ai adaugat "funda?" la sfarsitul raspunsului, asta aratata cat de retardat esti.

in general "multe fructe si legume" zic idiotii care nu au citit o carte de nutritie in viata lor, de carbohidrati, proteine ( cu abs lenta sau rapida ) si altele nu mentionezi nimic, ca habar nu ai

copil mic

| Aniquel a răspuns:

Fa sala.

| SucDeGuava a răspuns:

Andomene si geno-flexiuni (nu sunt sigura cum se scrie). Succes!