| BeautifulWorld a întrebat:

Salut, am 14 ani, ma ocup cu sportul si acasa fac niste exercitii pentru abdomen. Cit timp trebuie de efectuat exercitii fizice pentru abdomen, pentru a avea patratele?

Răspuns Câştigător
| FaPasSi a răspuns:

Nu tine de timp.
Conteaza cate faci pe zi.
Daca faci vreo 300 pe saptamana e bine.
Dar sa nu faci chiar in fiecare zi.Sa ai timp sa te relaxezi.Astfel corpul se va putea obisnui cu exercitile.
P.S. sa faci din ce in ce mai multe
daca o ti tot asa in o luna jumatate 2 luni cel mult ai patratele

4 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

2-3 luni.

| invisibleboy a răspuns:

Vrei sa arati patratelele la baieti? smug

| BeautifulWorld explică:

Trebuie sa ma ocup in fiecare zi? Cam cit timp pe zi? E de ajuns doar 3 luni de antrenament pentru a avea patratele?

| Cosmin86 a răspuns (pentru BeautifulWorld):

Un muschi are nevoie de 48 de ore sa se refaca dupa un exercitiu, muschiul se dezvolta in perioada de odihna, NU cand il lucrezi. Deci NU in fiecare zi happy