| JokerHoker a întrebat:

am un pic de burtica si vreau sa scap de ea am facut fotbal si innot au functionat dar prea putin imi puteti spune niste exercitii care sa le fac sau niste tutoriale?

3 răspunsuri:
| cristi1505 a răspuns:

Exercitiile recomandate sunt cele de tip cardio! Ele ajuta in proportie de 50% la arderea grasimilor iar restul de 50% o constituie alimentatia.

| filtro a răspuns:

Eu sunt f. slab chiar daca maninc cel mai mult dar secretu e sa te misti foarte mult.Biciccleta,fotbalul,poti alerga 5 km pe zi.Eu dupa ce vin de la o sala sau de pe stadion vin mort si nu ma pot ingrasa.Am 13 ani si 29 kilograme

| MiculEu a răspuns:

Poti incerca serii de abdomene si extensii, ridicarea genunchilor la piept din pozitia culcat. Daca nu esti 'fan' al acestor tipuri de exercitii poti incerca alergatul pe scari (desi pare ridicol este foarte eficient-totusi ai grija sa nu te impiedici) sau alergari in aer liber