| Violetta7959 a întrebat:

Buna!
As vrea sa ma inscriu la cursuri de baschet intrucat de ceva timp am realizat cat de mult imi place acest sport. Intrebarea mea este: stiti unde as putea sa merg (in Bucuresti) avand in vedere ca am 20 ani? Pana acum nu am gasit decat cursuri pentru copii.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este dificil sa te apuci de un sport de echipa atat de tarziu, dar nu-i imposibil, mai ales daca ai abilitati si detenta.

Mergi la orice club sportiv din orasul tau, care au grupe de baschet seniori (pentru adulti) si te vor evalua acolo, spunandu-ti clar, daca este pentru tine si ce sanse ai sa fii selectata.
Mai poti cauta prin orasul tau sau orasul alaturat, grupe de baschetbalisti seniori, care practica acest sport ca hobby.
Succes si mult noroc!

1 răspuns: