| claudinho77 a întrebat:

...As vrea sa stiu niste sulpimente nutritive pentru cresterea in masa musculara bune(am 16 ani)

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Clar un gainer, poti incerca serious mass ( ce ti s-a recomandat ) :
http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/ON-Serious-Mass-2-7-kg/

Si mai poti lua un complex de vitamine & minerale, e suficient.

Desigur, 4-5 mese pe zi bogate in proteine e OBLIGATORIU, altfel iei degeaba suplimente.

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Inaltime/greutate?

| claudinho77 explică (pentru Cosmin86):

1.70 si 55 kg

| Cosmin86 a răspuns (pentru claudinho77):

Clar un gainer, poti incerca serious mass ( ce ti s-a recomandat ) :
http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/ON-Serious-Mass-2-7-kg/

Si mai poti lua un complex de vitamine & minerale, e suficient.

Desigur, 4-5 mese pe zi bogate in proteine e OBLIGATORIU, altfel iei degeaba suplimente.

| MrSoapte a răspuns:

Ai mare grija, copile! Am vazut destui copii care in urma administrarii distructive a suplimentelor...s-au ales cu rupturi de muschi, exces de par si cosuri pe umeri si spate...etc! Incearca sa-ti scoti din cap stilul Johny Bravo!

| MioaraParalescu a răspuns (pentru MrSoapte):

Hai lasa-ma frate cu tampeniile astea!
Eu iau suplimente de aproape 2 ani si nu am nici pe dracu laughing

| MrSoapte a răspuns (pentru MioaraParalescu):

Sunt curios daca, apropiatii tai au aceeasi parere despre tine laughing))
Sa nu uitam ca am mentionat "administrarii distructive"! (injectabile, excese...etc)

| Cosmin86 a răspuns (pentru MrSoapte):

Nu exista suplimente injectabile, le confunzi cu anabolizante ( probabil cu steroizi ).

Legat de exces si cea mai sanatoasa mancare in exces iti face probleme

Răspuns utilizator avertizat
| MConciu a răspuns:

Serious Mass - cele mai bune pentru cresterea in masa