| strutulik02 a întrebat:

Buna,asi avea nevoie de putin ajutor in urmatoarea problema :

locuiesc in Germania si am comandat de la o firma de specialitate niste
Olimp Creatine Mega Caps 1250mg 400 buc/ comanda a venit dar odata cu ea nu a venit nici un fel de prospect sau ceva in care sa se scrie care este doza optima... am 25 de ani si 73 de kg. va rog daca se poate cei care au mai luat creatina sa ma ajute sa imi dozez corect ( o tableta contine 1250 mg de creatina )

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

5 grame pe zi inainte de antrenament. in zilele de pauza dimineata cu micul dejun sau inaintea lui (prefer dupa). daca vrei recuperare musculara poti sa iei 5 g dupa antrenament, nu inainte. important este: 5g/zi. nu mai mult. alaturi de minim 3 litri de apa, nu mai putin.

| strutulik02 explică (pentru JohnnyBi):

Oke aia insemnand laughing)) cate tablete?laughing pe zi
scuza-ma dar sunt putin aiurit in treburi de asetea... antrenamentele le fac undeva la 2 ore pe zi si sunt destul de intense...

| JohnnyBi a răspuns (pentru strutulik02):

Clar. eu in zilele cu 2 grupe stau 90 de minute + abdomen.
te bate matematica? 1.25g o tableta, maxim 5g pe zi. nu stii sa imparti 5 la 1.25? sau sa transformi din g in mg si iese 5000mg pe zi si pastila are 1250. simplu, iei 4 pastile.

3 răspunsuri:
| strutulik02 explică:

Scuza-ma dar poti sa ma lamuresti inca la ceva? deci trebuie sa iau undeva la 4 tablete zilnic? mersi de raspuns