| EuAmTotul a întrebat:

Buna, care stil de lupte este mai bun: Kung Fu, Muay Thai sau MMA?
Fiindcă vreau sa ma apuc de lupte, și doar cluburi cu astfel de stiluri sunt în orașul meu

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muay Thai e de departe stilul cel mai apropiat de o situatie de lupta reala si din care poti invata cel mai multe pentru o situatie reala. Tine totusi cont ca e si cel mai brutal stil de lupta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si MMA e practic muay thai + BJJ. Toate loviturile din muay thai sunt in mma.

4 răspunsuri:
| heracles a răspuns:

Bruce-lee spunea intr-un interviu nu conteaza ce stil practici, important este sa te misti repede, sa fi rapid

| GrigoreCostinel a răspuns:

Kung fu

| Georgiana_Lucia_1996 a răspuns:

Buna! Eu am practicat MMA timp de 3 ani, este un stil destul de agresiv, in sens ca la competitii la care am participat pe unii ajungeau sa ii ia cu targa sau sa isi sparga nasul si se punea knock out, Ai putea sa te uiti pe YouTube la mai multe competitii si sa vezi care ti s-ar potrivi cel mai bine! Bafta!