| vodafoana a întrebat:

Ce exerciții fizice pot face pentru a elimina durerea de gât și umăr? Cred ca am facut o intindere.

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Prin exercitii nu rezolvi nimic, nu faci decat sa fortezi.
Un dus cald cat mai fierbinte ca sa relaxezi muschii spatelui, apoi dupa ce te usuci repede, rogi pe cineva sa te dea cu Voltaren la muschii gatului si la umar. Sa dea gen sa-l intinda, nu sa frece rau! Si apoi te imbraci chiar putin mai gros decat trebuie sa stai sub patura, sa se incalzeasca zona. Cel putin 3-4 ore sa stai linistit. Bine ar fi seara, inainte de culcare. Dimineata, poti fi alt om sau cu siguranta vei simti o ameliorare. daca e asa, mai repeti si inca o seara pana se rezolva.