| CospyRo a întrebat:

Salut! De cateva zile simt o durere difuză in dreapta jos a abdomenului, un pic mai sus de picior, dar dacă ma masez si ma ridic sa merg imi trece de tot. Am cautat ce ar putea fi, dar nu am si alte simptome in afara de durere. Durerea nu tine mai mult de 4 secunde si nu se înrăutățește, de obicei ma ia cam de 2 ori pe zi. Țin sa menționez ca fac foarte multe exerciții pentru un copil de 14 ani si SUNT IPOHONDRU. Eu sincer cred ca este de la vârsta fiindca sunt in creștere si facand exercitii solicitante as fi putut facut o întindere care ma doare fiindcă ma gândesc ca as putea avea ceva. De la ce credeți ca ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la medicul tau de familie sa te consulte sa i ti faca ecografie si o sa vada ce ai acolo.

| CospyRo explică (pentru CristiDinBucuresti):

Poate ecografia sa depistează orice problemă posibilă (ma refer in cazul meu) sau poate sa nu observe unele cauze? Sa imi spună ca sunt bine si de fapt eu sa am ceva care nu a fost depistat de aparat?

| CospyRo explică (pentru CristiDinBucuresti):

Crezi ca as putea avea ceva in cazul in care eu nu am niciun alt simptom?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CospyRo):

O apendicita

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa fie apendicita!
Nu este nici o intindere acolo si nici nu ar trebui sa te doara de la exercitii.